Robotla Tıkanıklık Giderme

Binalarda, evlerde ve iş yerlerinde en çok rastlanan problemlerin başında tesisatta kullanılan borularda ortaya çıkan tıkanıklıklar gelmektedir. Bu sorun hayatınızı tam anlamıyla kâbusa çevirebilir. Yaşadığınız bu geçici sıkıntıdan kurtulmanın en güvenli ve en kısa yolu mümkün olduğunca kurumsal firmalardan hizmet almaktan geçmektedir. Bu firmalar son teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerine en güvenli hizmeti sunmaktadır. Son teknolojiden faydalanarak tasarlanan cihazlar sayesinde yaşanan bütün sorunlar çok kısa bir süre içerisinde ortadan kaldırılmaktadır.

Yani teknik servis veren uzman firmalar aracılığı ile alacağınız hizmetler lavabo, küvet ve tuvaletlerinizde meydana gelen tüm tıkanıklık problemlerinizi tamamen kalıcı olarak ortadan kaldırabilmektedir. Tıkanıklık açma robotu yardımı ile tıkanıklıklarınız hiçbir yerinizin kırılıp dökülmesine gerek kalmadan yapılabilmekte ve ekipler tıkanıklığı tamamen açtıklarından emin olduktan sonra kameralı görüntüleme cihazları yardımı ile hattı görüntüleme işlemini yapmaktadırlar.

İş yeri ya da konutlarınızda bu tarz bir sorun ortaya çıktığında mahalle aralarında hizmet veren tesisatçılardan hizmet alımı yapıldığında bazen çok büyük sorunlar meydana gelebilmektedir. Çünkü söz konusu tesisatçılar tıkanıklıkları açmak için yapacakları işlemlerle kırıp dökmeler meydana getirebilmektedirler. Sorunun giderilmesinin hemen ardından tesisatçı tarafından kırılan yerler için bir duvar ya da fayans ustasına ihtiyaç duyma olasılığınız oldukça yüksektir. Bu da tıkanıklık için cebinizden çıkacak paranın çok daha yüksek olmasına neden olmaktadır.

Kurumsal firmalar aracılığı ile alacağınız tıkanıklık açma hizmeti son teknoloji ile tasarlanan modern cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu cihazlar detektörlü ya da kameralı olarak tasarlanmış cihazlardır. Bütün gider borularınızda meydana gelen tıkanıklıklar için kullanılabilen modern cihazlarla işlem yapan alanında uzman profesyonel ekipler işlemlerini oldukça kısa bir süre içerisinde ortadan kaldırabilmektedir.

Bütün gider borularında zaman zaman meydana gelen tıkanıklıkların farklı sebepleri olabiliyor. Örneğin lavabo tıkanıklıklarının sebebi genel olarak yağlanmalardır. Lavabo tıkanıklarının birçoğu restoran ve otellerde çok daha sık yaşanmaktadır.

Tabi ki ev lavabolarında da yağlanmadan kaynaklanan tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Tuvaletlerin tıkanma nedenleri ise genel olarak tuvalet kâğıtlarının ya da kadın pedlerinin tuvaletlere atılmasından kaynaklanmaktadır. Bütün bu cisimlerin parçalanarak tıkalı boruların açılabilmesi için en son teknolojiler kullanılarak tasarlanan cihazlardan yardım alınmaktadır. Tıkanıklığa neden olan ve boruların tıkanmasını sağlayan yabancı cisimler cihazlar yardımı ile parçalayarak sistemden uzaklaştırmaktadır. Yağlanma kaynaklı oluşan ortaya çıkan tıkanmalar ise ancak yüksek basınçlı su ile giderilebilmektedir.

Özetle tıkanıklık açma işlemleri artık kameralı ve akustik cihazlar nedeni ile hiçbir yer kırılmadan ve kirlenmeden gerçekleştirebilmektedir. Boruları tıkayan tüm yabancı cisimler söz konusu cihazlar yardımı ile temizlenmektedir. İşlem oldukça kısa bir süre zarfında tamamlanmaktadır ve işlem sonrasında söz konusu yabancı atıklar parçalanır ve kanalizasyon sistemine gönderilir.