Evye Montajı

Tezgâh altı ve ankastre olarak iki modele ayrılan evyeler günümüzde mutfak tezgâhlarının en önemli parçalarıdır. Mutfaklara tadilat yapıldığında, tezgâhlar değiştirildiğinde ya da evye yenilenmek istediğinde evye montajı konusu ortaya çıkmaktadır. Evye montajları alınan modele göre farklılık gösterse de evye montajı tezgâh dolapların üzerine konulmadan yapılmalıdır.

Mutfak Evyesi Nasıl Monte Edilir?

Mutfak evyesi montajı yapmadan önce, elinize kuvvetli bir yapıştırıcı alıp, çelik evyenin kenarlarına yapıştırın.
Sağlam olması için üst tarafından sıkıca bağlayın.
24 saat sonra yapıştırıcı kurumaya başlar. Geçen bu süre zarfında evyenin donmasını bekleyin. Evyenizi sakın bu sürede kullanmayın.
Açık kalan yerlere dikkatli bir biçimde şeffaf silikon sıkın.
Evye montajı oldukça basit bir işlemdir. Kuvvetli bir yapıştırıcıyı nereden temin edeceğinizi ya da hangi yapıştırıcıyı alacağınızı bilmiyorsanız oto sanayiye gidebilirsiniz. Burada boya malzemeleri satan yerlerden motor contası için kullanılan sıvı contalardan satın alabilirsiniz. Bu yapıştırıcının tahmini fiyatı 45 TL civarındadır.

Düşen Evye Nasıl Takılır?

İlk olarak düşen evyeyi ve tezgâhınızı tel veya zımparayla temizleyin.
Granit ya da mermer hangisi olursa olsun fark etmez tezgâhınız ıslak ya da nemli ise kurutun. Bu işlem için fön makinesi kullanabilirsiniz. Aksi takdirde silikon ıslak zemine tutunamayacağından evyeniz sağlam bir şekilde yerleşmeyecektir.
Evyenizin kenarlarına hiç boşluk bırakmadan yapıştırıcı sürün.
Ardından mutfak tezgâhınızın altından yapıştırıp altından tahta parçaları ile destekleyin.
Evyenizi 24 saat oyunca kullanmayın. Süre dolduğunda tezgâhınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Evye montajı firmamız tarafından yapılmaktadır. Çorlu Tesisat deneyimli ustaları her marka evyeyi monte edebilmektedir. Evye altındaki gider boruları, su damlası bile olmadan montaj edilir. Evyelerinizin sifon bağlantısı yapılır. Tıkalı mutfak gider boruları açılır. Firmamız her türlü su tesisat konularında yardımcı olmaktadır. Tadilat yapılan evlerde mutfak tesisatını aşağı almak isteyenler için eski tip mutfak tesisatını, yeni alttan bağlantılı mutfak tesisatına uyumlu hale getirmekteyiz. Size bir telefon kadar yakınız.

Unutmayın mutfaklarınızda ki su tesisatı değişikliklerini yapmaktayız. Musluğunuza kadar gelip değiştiriyoruz. Su tesisatınızdaki değişiklikten sonra mutfak dolabı takılır. Dolaptan sonra biz gelip mutfak musluğunu montaj ederiz. Su tesisat işlemlerinizde mutlaka bizi arayın.