Rezervuar ve Sifon Tamirleri

Banyolarımızda ki küçük bir sızıntı size günlük 8-10 litrelik su kaybına neden olabilir. Klozet su kaçaklarında devamlı akan sular ciddi maddi yükler getirmektedir. Klozetlerde oluşan bu sızıntıların sebebi, rezervuar takımlarının iç kısımlarında kullanılan contaların eskimesi yada üründe kullanılan malzemelerin düşük kalitede olması nedeni ile sifonların arızalanmasıdır. Sifon banyolarda en çok kullanılan ürünlerin başında gelir. Çok kullanılan bir parçada zaman içerisinde daha çok deforma olur ve arıza çıkarır. Su rezervuar parçalarına zarar verir ve iç parçalarda kirlenmelere neden olur. Bu durumda sifonun tamiri için sadece contaları değiştirmek çözüm olmayacaktır. Doldurma haznesi sürekli çalışır durumda ise şamandıranın değiştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca boşaltma haznesi suyu tutamıyorsa sadece bu kısım değiştirilebilir. İç takımların değiştirilmesi ise en doğru çözüm olabilir. Diğer yandan güçlü temizleyiciler yardımı ile kirlerin temizlenmesi veya contanın değiştirilmesi bir çözüm olarak görünse de, işi bilen uzman yada teknik servislerden bu konuda destek almak en doğru çözüm olacaktır.
Rezervuar tamiri,klozet arızası,rezervuar iç takımının değiştirilmesi,bozuk sifon tamiri ve montajı gibi konularda yeterli tecrübe ve bilgi birikimine sahip tesisatçı yada yetkili servis ile çalıştığınızda problemlerinizin çözümü hızlı ve doğru olacaktır. Banyolarda klozetler yada lavobalar sık sık tıkanıklık yapabilmektedir. Sifon çekildiğinde su tam gitmez ise banyo içerisinde pis bir koku ve görüntü meydana gelmektedir. Bu durumda işi kendi başınıza çözme ihtimaliniz yok ise mutlaka servis çağırmanız gereklidir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda tıkanan kısmın yerinin öncelikle belirlenmesi gerekmektedir. Bunu da işini iyi yapan bir ustaya yada kaliteli hizmet veren bir firmaya yaptırmanızda fayda vardır. Sifon ve klozetlerdeki tıkanıklığın ana sebebi kullanılan tuvalet kağıtlarının klozete atılmasıdır. Atılan kağıtlar hızlı bir şekilde erimediğinden zamanla birikir ve suyun normal akışına engel olur. İsteyerek yada yanlışlıkla atılan sert ve kalın cisimlerde buna sebep olmaktadır.
Su tesisatında kullanılan borular zaman içerisinde eskir vede aşınır. Sürekli bir su akışı olduğundan kireçlenme olur ve tortular meydana gelir. Bunların sonucunda meydana gelen tıkanmalar suyun sızıntı yapmasına ve banyoda kötü kokuların oluşmasına neden olur. Bu durumlarda sifonun doğru şekilde tamir edilmesi gerekmektedir. Klozet iç takımlarındaki contaların eskimesi yada yıpranması sonucu meydana gelen su kaçaklarının da faturalarınıza yansıyacaklarını unutmayınız. Klozet içerisindeki parça değişimlerini talimatları adım adım takip ederek evde kendi başınıza yapabilirsiniz ancak; sifon değişimi için bizim önerimiz mutlaka profesyonel destek almanızdır. İlk başlarda meydana gelen ufak arızaların zaman içerisinde başınıza daha büyük işler aşmaması için en başta ve hızlı şekilde doğru adımları atmanız gerektiğini unutmayınız.